menu

Účinkující

Laco Deczi — trumpetista, skladatel, kapelník a amatérský malíř. Narodil se na Slovensku, avšak emigroval a většinu života strávil v Americe. Ještě před emigrací složil řadu filmové hudby — mezi nejvýznamnější patří např. film Věry Chytilové Kalamita — a získal četná ocenění. Vystupoval s řadou skvělých jazzových muzikantů jako jsou Elvis Jones a Bill Watrous. Je frontmanem kapely Celula New York. Pravidelně dvakrát do roka jezdí na tour do Česka a okolních zemí.
Emil Viklický patří k významným osobnostem české hudební scény. Olomoucký rodák, diplomovaný matematik, ale především jazzman, který mimo jiné v 70. letech studoval jazz na prestižní Berklee College v USA. Za svou kariéru působil v mnoha hudebních uskupeních, mezi které lze zařadit orchestr SHQ Karla Velebného, Prague Big Band, Jazzový Orchestr Českého rozhlasu nebo Super Quartet. V současnosti vystupuje především s Emil Viklicky “Grand Moravia” Trio s Petrem Dvorským.
Široce rozkročené pojetí jazzu, fascinace rytmickými sekvencemi a abstraktním vokálem, experimentování a neustálá potřeba hledání zvuku, stejně jako prolínání kultur, tvoří základ přístupu Jana Šikla a Romana Zabelova, tvořící spolu skupinu Zabelov Group, k hudbě a jejímu provedení.
Workshop Království hudby bude mít na starost dynamické duo Gašpárek, skládající se z Martina Galii, frontmana skupiny Swingalia, a Mariana Friedla alias pana Kašpárka. Představení plné veselých písniček a muzicírování je vhodné jak pro dospělé, tak hlavně i dětské obecenstvo, které se v představení také aktivně angažuje.
Profesionální hudebník od svých 14 let, David Dorůžka má za sebou vystupování po celém světě, za zmínku stojí třeba New York a Paříž. S čtyřmi Anděly a cenami Českého rozhlasu a serveru lidovky.cz se bezpochyby jedná o jednu z předních postav české jazzové scény. Aktuálně máte možnost si ho poslechnout v triu s kontrabasistou Peterem Kormanem a bubeníkem Markem Urbánkem.
Beata Hlavenková je přední česká pianistka a skladatelka, která je kromě svojí triové tvorby známá také spoluprací například s Ingrid Jensen, Rickem Perrym nebo Lenkou Dusilovou. Její tvorba sklízí úspěch jak v Česku, tak v zahraničí. Působí v hudební formaci Baromantika, živě doprovází taneční představení Flow skupiny VerTeDance. Album Scintilla vydané na konci roku 2015 si vysloužilo nominaci na cenu Anděl.
Česká kapela Plástev již působila na pražské jazzové scéně na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let. Nyní znovu pravidelně koncertuje po pražských klubech. Skupinu Plástev tvoří od samého počátku pět členů. Na basklarinet a saxofon hraje Eduard Kuhn, na flétnu Jiří Šilhán, za klavír usedá vedoucí celého uskupení Aleš Faix, kontrabas a baskytaru obstarává Jan Střížovský a bicí Ivo Kalvínský.
Variabilní sestava tohoto hudebního uskupení, skládající se z dvojčat Jana a Martina Galiových a pozvaných hostů, nabízí stabilně energický repertoire a originální aranže. Hráli spolu s takovými nadnárodními umělci jako je Robin Lefner, Luka Cojhter, Matěj Petříček a další. Svou hudbou vzdávají hold velikánům nejen swingové éry, ale i jiných jazzových stylů a s osobitým humorem se nestydí servírovat ani hity odjinud v novém kabátu.