menu

Účinkující

Srdce Rudyho Linky bije pro jazz. Ve čtrnácti letech začal hrát na kytaru a od té doby ji nepustil z ruky. Jeho hudba je plná energie, sebevědomé drzosti a neotřelé blízkosti. O jazzu vždy mluví s nadšením: „Jazz klade důraz na naši lidskost, potřebu společenství, sebevyjádření skrze komunikaci, respekt a odpovědnost.“ Je rozkročen mezi USA a Českou republiku a spolupracuje se světovými jazzmany. Na Aerovce bude hrát s pianistou a pětinásobným držitelem prestižní ceny Grammy Gilem Goldsteinem.
Jam session s Martinem Galiou – Improvizační setkání hudebníků v čele s učitelem a muzikantem Martinem Galiou. Můžete se těšit na žánrově pestrou, umělecky hodnotnou a lidsky bezprostřední zábavu
Živá vystoupení Lenky Dusilové a Ondřeje Mikuly, známého jako AID KID, jsou otevřenou, různorodě dynamickou krajinou, která vychází ze společné spolupráce na albu Řeka. Společný repertoár, koncertů, je postaven na oscilaci mezi Lenčinými vybranými skladbami a elektronickými, ambientními hudebními krajinami Aid Kida, které v tomto speciálním koncertním spojení dokáží zprostředkovat silný zážitek. Lenka Dusilová je devítinásobná držitelka ceny Anděl. Spolupracuje s hudebníky napříč českou jazzovou scénou, mimojiné s Igorem Ochepovskym nebo Beatou Hlavenkovou, kteří Kopřivnici navštívili v minulých ročnících Aerovky.
Endru a Jen Hovorka – Endru, dvojnásobný mistr republiky v beatboxu a mistr světa v loopingu v současnosti nejčastěji koncertuje s fenomenálním klávesistou Jenem Hovorkou. V tomto spojení přináší rytmickou nálož improvizované hudby napříč žánry (hiphop, neo-soul, jazz, latina, hous i world music) a je postavena na nekompromisních loopovaných a beatboxových groovech.
Endru pravidelně spolupracuje s Danem Bártou, Vojtou Dykem, Katem (Prago Union) či Čechomorem. Koncertuje na českých i světových hudebních festivalech.
Láká tě cestování časem? Vydej se s námi na dobrodružnou výpravu za jazzovou hudbou. Zkusíme si zatančit ve swingovém rytmu nebo zpívat v synkopách. George Gershwin, Jaroslav Ježek, Jiří Šlitr a mnozí další tvořili dodnes známé jazzové skladby. Nebudeme si o nich jen povídat, ale hlavně hrát hudbu, která člověka zvedá ze židle a nutí ho tančit. Program je vhodný pro děti prvního stupně základní školy. Těší se na vás hudebníci Radek Žitný (klarinet, saxofon), Lukáš Jadrníček (kontrabas) a David Žárský (klavír).
Moravské akustické trio, které zkoumá možnosti kolektivní improvizace. Pianista Jan Kavka, kontrabasista Marek Dufek a na bicí Kamil Slezák společně vytvářejí barevné scenérie, plné života i stoického klidu. O jejich posledním albu In The Woods (2022) píše Milan Bátor na webu ostravan.cz: „Uměřenost a vyrovnanost a kultivovanost ve všech aspektech mi s trochou nadsázky připomíná estetiku legendárního Billa Evanse. Kahoma Triu nechybí ani hravost a odvaha vydat se do neznáma.“
Hravost, originalita, groove a neobvyklé nástroje. Fanfán Tulipán je nadžánrová formace s melodikou Hammond, klavírem, soprán saxofonem, estonskou citerou, hrací skříňkou a energickou rytmikou. Hlavním impulzem Fanfánovy tvorby je hra s obrazotvorností. Těšte se na hudební dobrodružství a originální symbiózu jazzu, funku, d’n’b a šansonu s estonským kořením i rytmy morseovky.
Čtyři saxofony, zpěvačka a bubeník. Studenti Janáčkovy konzervatoře v Ostravě zahájí Aerovku čtvrtečním koncertem, kde budou hrát hlavní roli dechy a energie mládí.
Renomovaný newyorský basista Mike Parker, který působí v Evropě i na americkém kontinentu, ve svém kvartetu společně s mladými polskými jazzmany důmyslně a originálně propojuje jazz s funkem, klasiku s avantgardními výboji, drum´n´bass s jazzovou improvizací. Jejich hudba je charakteristická pečlivou syntézou různých hudebních žánrů. V jejich tvorbě lze nalézt vlivy umělců jako Charles Mingus, Radiohead, Maurice Ravel, Led Zeppelin, John Coltrane a David Bowie.