menu

Účinkující

Kapela Soul Ožil vznikla s úmyslem vdechnout nový život soulu, ale neštítí se ani funku a podobných stylů. Toto živé těleso o devíti členech klade důraz na kvalitu a přesnost, ale hlavně na energii, kterou přenáší na publikum. Rytmus a harmonii drží rytmická sekce, čtyři dechové nástroje dodávají tu správnou jiskru. Kapela vznikla na Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.
FLOEX, vlastním jménem Tomáš Dvořák, klarinetista, skladatel, producent a multimediální umělec, ve své tvorbě propojuje elektronickou a akustickou hudbu do svébytné atmosférické podoby. Vedle skládání hudby rád experimentuje nad rámec lineárních hudebních scénářů, vytváří interaktivní multimediální projekty nebo hudbu do her.
Na koncertě v Kopřivnici vystoupí se svou kapelou, včetně zpěvačky Sáry Vondráškové (Never Sol) a bubeníka Jakuba Tenglera. Společně zahrají skladby napříč rozsáhlou Floexovou autorskou tvorbou - zazní jak taneční remixy, tak skladby z alb Machinarium Remixed, Zorya a Portrait of John Doe, na kterém Floex pracoval s britským skladatelem a pianistou Tomem Hodgem. Koncertem kapely budou provázet projekce VJ Valerie Riazanové, ilustrace jsou z dílny japonské umělkyně Saki Matsumoto.
Milan Svoboda patří mezi přední osobnosti české hudební scény. Jako jazzový pianista a bandleader si získal velké mezinárodní renomé. Jeho tvůrčí záběr jako skladatele a dirigenta je velmi široký, od moderního jazzu přes muzikál, filmovou a scénickou hudbu až k soudobé hudbě vážné. Narodil se v roce 1951 v Praze. Je absolventem varhanního oddělení Konzervatoře v Praze, studoval muzikologii na Filozofické fakultě University Karlovy, kompozici na pražské AMU a jako stipendista působil v USA na Berklee College of Music v Bostonu. Milan Svoboda také již několik let působí na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka v Praze jako učitel skladby a jazzové harmonie.
Ochepovsky Project je kapela skladatele a kytaristy Igora Ochepovského, který je původem z Ruska, ale už řadu let žije v Praze. Jeho snahou je koncentrovat kolem sebe výborné muzikanty, kteří inklinují k rozličným žánrům. Pod jejich rukama tak může vzniknout něco nového a originálního, co bourá zažité předsudky spojené s jazzovou hudbou. Projekt je známý svým ojedinělým zvukem, ve kterém se prolínají vlivy jazzu, neo-soulu, vážné hudby a elektroniky.
Mladí ladí dětem je vzdělávací program mezinárodního festivalu Mladí ladí jazz určený dětem a jejich rodičům. Česko je první zemí mimo USA, v níž se tento program světového střihu realizuje. Vše probíhá od začátku v úzké spolupráci s Oranem Etkinem, držitelem Grammy a izraelsko-americkým jazzmanem, a jím vyškolenými lektory. Metoda Timbalooloo je postavena na hravosti, příbězích, hudbě, rytmu a emocích. To vše je dětem blízké již od útlého věku. Děti si tak hravě osvojují základy hudebního a kulturního světového dědictví.
Lenka Szabó Hrůzová a bratři Galiovi si padli do noty. Jejich spolupráce slibuje jedinečné úpravy známých hitů, ale i autorské písně. Možná se jednou v Kopřivnici bude vzpomínat na zpěvačku Lenku Szabó Hrůzovou, hudebníky Martina a Jana Galiovy, podobně jako my dnes pořádáme Aerovku k připomínce života a díla Zdeňka Petra.
Nové české instrumentální kvarteto s mimořádně originálním, svěžím zvukem, organicky propojujícím elektroniku a populární hudbu se současným jazzem. Přesto, že skladby mají často neprvoplánové formy nebo jsou v lichých metrech, stále vyznívají jako písničky se samostatnými světy, vyprávějící příběhy. Na letošním debutovém albu Open to Closeness (Otevřen blízkosti) hostoval také newyorský klávesista Jason Lindner.
Kapelu dal dohromady v roce 2019 kytarista Radim Přidal, který se spojil se třemi dalšími muzikanty okolo třicítky žijícími na Moravě – svým bývalým spolužákem z brněnské JAMU Petrem Smékalem, a absolventy VOŠ Jaroslava Ježka bubeníkem Markem Antoňů a baskytaristou Vlastimilem Škodou.
Tingvall Trio je mezinárodně obsazené jazzové trio. Martin Tingvall, Omar Rodriguez Calvo, Jürgen Spiegel: Švéd, Kubánec a Němec. Tři muži, kterým se stal německý Hamburk domovem. Pianista, kontrabasista, a bubeník dohromady vytváří nezaměnitelný a zcela originální zvuk. Nezřídka bývají přirovnáváni k legendárnímu švédskému triu E.S.T. Švédský pianista Martin Tingvall do skladeb vnáší melancholii i baladičnost. Severskou zádumčivost však často rozptýlí až popově šlapající pasáže, které vydatně sytí kubánsko-německá rytmika.